To πρόγραμμα της 1ης ημέρας

Stefanos+Tsitsipas+2017+ASB+Classic+Men+Day+r1pyyrNlh4Zx

Με Στέφανο Τσιτσιπά και Μαρία Σάκκαρη ξεκινάει το πρόγραμμα της πρεμιέρας του αυστραλιανού όπεν με τον Καναδό Denis Shapovalov να αντιμετωπίζει τον 19χρονο Έλληνα τενίστα, ενώ η Τσέχα Katerina Siniakova θα είναι η πρώτη πρόκληση της νούμερο 55 του κόσμου

Με έντονο το ελληνικό ενδιαφέρον ξεκινάει το πρώτο major της σεζόν καθώς τόσο ο Στέφανος Τσιτσιπάς, όσο και η Μαρία Σάκκαρη ρίχνονται στη μάχη κόντρα στον Καναδό Denis Shapovalov και την Τσέχα Katerina Siniakova αντίστοιχα. Πρεμιέρα κάνει και ο Μάρκος Παγδατής  ο οποίος θα αντιμετωπίσει τον Ινδό Yuki Bhambri. Αναλυτικά το πρόγραμμα της πρεμιέρας.

Ταμπλό Ανδρών (Πρώτος Γύρος)

Δευτέρα 15 Ιανουαρίου
Rod Laver Arena
(3) Gigor Dimitrov (Βουλγαρία) – (Q) Dennis Novak (Καναδάς) – 02:00
(1)Rafael Nadal (Ισπανία) – Victor Estrella Burgos (Δομινικανή Δημοκρατία)- 10:00

Margaret Court Arena
Matthew Ebden (Αυστραλία) – (16) John Isner (ΗΠΑ)- 02:00
(Q) Kevin King (ΗΠΑ) – (15) Jo-Wilfried Tsonga (Γαλλία) – 10:00

Hisene Arena
(Q) Vasek Pospisil (Καναδάς) – (6) Marin Cilic (Κροατία) – 02:00
(17) Νικ Κύργιος (Αυστραλία) – Rogério Dutra Silva (Βραζιλία) – 09:45

Κορτ 2
Στέφανος Τσιτσιπάς (Ελλάδα) – Dennis Shapovalov (Καναδάς) – 02:00
Yuichi Sugita (Ιαπωνία) – (8) Jack Sock (ΗΠΑ) – Ακολουθεί

Κορτ 3
(11) Kevin Anderson (Ν.Αφρική) – Kyle Edmund (Μ. Βρετανία) – 02:00
John Millman (Αυστραλία) – Borna Coric (Κροατία) – Ακολουθεί

Κορτ 5
(27) Philipp Kohlschreiber (Γερμανία) – Yoshihito Nishioka (Ιαπωνία) – 02:00
Gerald Melzer (Αυστρία) – Nikoloz Basilashvili (Γεωργία) – Ακολουθεί

Κορτ 7
Viktor Troicki (Σερβία) – (WC) Alex Bolt (Αυστραλία) – 02:00
(Q) Ruben Bemelmans (Βέλγιο) – (18) Lucas Pouille – Ακολουθεί

Κορτ 8
(10) Pablo Carreño Busta (Ισπανία) – (WC) Jason Kubler (Αυστραλία) – 02:00
Μάρκος Παγδατής (Κύπρος – (Q) Yuki Bhambri (Ινδία) – Ακολουθεί

Κορτ 10
Federico Delbonis (Αργεντινή) – (23) Gilles Müller (Λουξεμβούργο) – 02:00
(Q) Mackenzie McDonald (ΗΠΑ) – (Q) Elias Ymer (Σουηδία) – Ακολουθεί

Κορτ 12
(31) Pablo Cuevas (Ουρουγουάη) – Mikhail Youzhny (Ρωσία) – 02:00
Nicolás Jarry (Χιλή) – Leonardo Mayer (Αργεντινή) – Ακολουθεί

Κορτ 13
Pierre-Hugues Herbert (Γαλλία) – Denis Istomin (Ουζμπεκιστάν) – 02:00
Gilles Simon (Γαλλία) – Marius Copil (Ρουμανία) – Ακολουθεί

Κορτ 14
David Ferrer (Ισπανία) – (30) Andrey Rublev (Ρωσία) – 02:00
(Q) Salvatore Caruso (Ιταλία) – Malek Jaziri (Τυνησία) – Ακολουθεί

Κορτ 15
Paolo Lorenzi (Ιταλία) – (28) Damir Džumhur (Βοσνία) – 02:00
(Q) Dustin Brown (Γερμανία) – João Sousa (Πορτογαλία) – Ακολουθεί

Κορτ 19
Alexandr Dolgopolov (Ουκρανία) – Andreas Haider-Maurer (Αυστρία) – 02:00
(Q) Casper Ruud (Νορβηγία) – (Q) Quentin Halys (Γαλλία) – Ακολουθεί

Κορτ 20
Andreas Seppi (Ιταλία) – (WC) Corentin Moutet (Γαλλία) – 02:00
Ivo Karlović (Κροατία) –  Laslo Đere (Σερβία) – Aκολουθεί

Κορτ 22
Dudi Sela (Ισραήλ) – Ryan Harrison (ΗΠΑ) – 02:00
(24) Diego Schwartzman (Αργεντινή) – Dušan Lajović (Σερβία) – Ακολουθεί

Ταμπλό Γυναικών (Πρώτος Γύρος)

Δευτέρα 15 Ιανουαρίου
Rod Laver Arena
(7) Jeļena Ostapenko (Λετονία) – Francesca Schiavone (Ιταλία) – 02:00
(5) Venus Williams (ΗΠΑ) – Belinda Bencic (Ελβετία) – Ακολουθεί
(23) Daria Gavrilova (Αυστραλία) – (Q) Irina Falconi (ΗΠΑ) – 10:00

Margaret Court Arena
(13) Sloane Stephens (ΗΠΑ) – Zhang Shuai (Κίνα) – 02:00
Samantha Stosur (Αυστραλία) – Monica Puig (Πουέρτο Ρίκο) – Ακολουθεί
Mihaela Buzărnescu (Ρουμανία) – (2) Caroline Wozniacki (Δανία) – 10:00

Hisene Arena
Sofia Kenin (ΗΠΑ) – Julia Görges (Γερμανία) – 02:00
Tímea Babos (Ουγγαρία) – (10) CoCo Vandeweghe (ΗΠΑ) – Ακολουθεί

Κορτ 2
Taylor Townsend (ΗΠΑ) – (19) Magdaléna Rybáriková (Σλοβακία) – 02:00
(24) Dominika Cibulková (Σλοβακία) – Kaia Kanepi (Εσθονία) – Ακολουθεί

Κορτ 3
(WC) Jaimee Fourlis (Αυστραλία) – (WC) Olivia Rogowska (Αυστραλία) – 02:00
(Q) Ivana Jorović (Σερβία) – (4) Elina Svitolina (Ουκρανία) – Ακολουθεί

Κορτ 5
Kirsten Flipkens (Βέλγιο) – Alison Riske (ΗΠΑ) – 02:00
Jana Fett (Κροατία) – Misa Eguchi (Ιαπωνία) – Ακολουθεί

Κορτ 7
Irina-Camelia Begu (Ρουμανία) – (31) Ekaterina Makarova (Ρωσία) – 02:00
(25) Peng Shuai (Κίνα) – (Q) Marta Kostyuk (Ουκρανία) – Ακολουθεί

Κορτ 8
(15) Anastasia Pavlyuchenkova (Ρωσία) – Kateryna Kozlova (Ουκρανία) – 02:00

Κορτ 10
Duan Yingying (Κίνα) – Mariana Duque Marino (Κολομβία) – 02:00
(Q) Denisa Allertová (Τσεχία) – Pauline Parmentier (Γαλλία) – Ακολουθεί

Κορτ 12
Aleksandra Krunić (Σερβία) – (32) Anett Kontaveit (Εσθονία) – 02:00
(Q) Viktorija Golubic (Ελβετία) – Kateryna Bondarenko (Ουκρανία) – Ακολουθεί

Κορτ 13
Jennifer Brady (ΗΠΑ) – Magda Linette (Πολωνία) – 02:00
(Q) Anna Karolína Schmiedlová (Σλοβακία) – (22) Daria Kasatkina (Ρωσία) – Ακολουθεί

Κορτ 14
Monica Niculescu (Ρουμανία) – Mona Barthel (Γερμανία) – 02:00
(Q) Luksika Kumkhum (Ταϊλάνδη) – Johanna Larsson (Σουηδία) – Ακολουθεί

Κορτ 15
Alizé Cornet (Γαλλία) – (WC) Wang Xinyu (Κίνα) – 02:00
(30) Kiki Bertens (Ολλανδία) – CiCi Bellis (ΗΠΑ) – Ακολουθεί

Κορτ 19
Μαρία Σάκκαρη – Kateřina Siniaková (Τσεχία) – 02:00
Carla Suárez Navarro (Ισπανία) – (Q) Magdalena Fręch (Πολωνία) – Ακολουθεί

Κορτ 20
Alison Van Uytvanck (Βέλγιο) – Petra Martić (Κροατία) – 02:00
(Q) Viktória Kužmová (Σλοβακία) – Elise Mertens (Βέλγιο) – Ακολουθεί

Κορτ 22
Nicole Gibbs (ΗΠΑ) – (LL) Viktoriya Tomova (Βουλγαρία) – 02:00

Νταρτς Paul Lim: “Μια απίστευτη νύχτα”

Νταρτς

O μεγάλος πρωταγωνιστής της πέμπτης ημέρας του παγκοσμίου πρωταθλήματος τόνισε ότι το κοινό του Ally Pally έπαιξε καθοριστικό ρόλο για τη νίκη του, ενώ υπογράμμισε ότι δυσκολεύτηκε αρκετά, αλλά βρήκε την αντοχή και το σθένος για να φτάσει στην πρόκριση

Νταρτς World Championship: Εκπληκτικός Lewis και πρόκριση στον δεύτερο γύρο

Νταρτς

Λίγες ώρες μετά από τη νίκη του στον προκριματικό κόντρα στον Βέλγο Kenny Neyens, ο Jamie Lewis πήρε και δεύτερη νίκη με πιο εντυπωσιακό τρόπο, κόντρα στον Jonny Clayton με 3-0 ένα αποτέλεσμα που τον έφερε στον δεύτερο γύρο του θεσμού

Copyright © 2018 Other Sports News. All rights Reserved.