Βρήκε ρυθμό ο Teravainen

Teuvo+Teravainen+Montreal+Canadiens+v+Carolina+6YubF5p580Yx

O Teuvo Teravainen συνεχίζει το επιθετικό του κρεσέντο πετυχαίνοντας δύο γκολ στη νίκη των Carolina Hurricanes με 4-2 επί των New York Islanders

Hurricanes 4, Islanders 2

Ο Teravainen, ο οποίος έδωσε και μία ασίστ, έχει πέντε γκολ στα τελευταία δύο ματς. Συνολικά μετράει 10 πόντους σε τέσσερα παιχνίδια με τον Sebastian Aho να ακολουθεί με εννέα στο ίδιο διάστημα. Ο Aho είχε ένα γκολ και δύο ασίστ την Κυριακή με τον Elias Lindholm να βρίσκει επίσης στόχο για τους Hurricanes. Ο Aho σκόραρε σε τέσσερα σερί ματς. Ο Justin Faulk έδωσε δύο ασίστ για τους Hurricanes. Ο Nick Leddy είχε ένα γκολ και μία ασίστ και ο John Tavares βρήκε επίσης στόχο για τους New York, που είδαν το σερί των τριών νικών να παίρνει τέλος.

Avalanche 4, Red Wings 3 (ΟΤ)

Ο Nathan MacKinnon σκόραρε στα 2:55 της παράτασης ολοκληρώνοντας την ανατροπή των Colorado επί των Detroit. Ο MacKinnon όπως και ο Erik Johnson είχε ένα γκολ και μία ασίστ ενώ στόχο βρήκαν και ο Nail Yakupov με τον Carl Soderberg για τους Colorado, οι οποίοι βρέθηκαν πίσω με 3-1 στην τρίτη περίοδο. Ο Tyson Barrie είχε δύο ασίστ και ο Jonathan Bernier σταμάτησε 21 σουτ. Justin Abdelkader, Andreas Athanasiou και Niklas Kronwall οι σκόρερ των Detroit. Ο τερματοφύλακας των Red Wings, Jimmy Howard είχε 33 επεμβάσεις.

Rangers 3, Senators 0

Ο Henrik Lundqvist εξουδετέρωσε 20 σουτ με τους New York να βάζουν τέλος σε ένα σερί δύο ηττών νικώντας τους Ottawa. Kevin Hayes, Michael Grabner και Mika Zibanejad πέτυχαν τα γκολ για τους Rangers, που έπρεπε να παίξουν για πέντε λεπτά με παίκτη λιγότερο στα μισά της τρίτης περιόδου. Ο Craig Anderson σταμάτησε 24 σουτ για τους Senators, οι οποίοι γνώρισαν την ήττα για τρίτο ματς στην σειρά.

Ducks 3, Panthers 2

Ο Brandon Montour σημείωσε το καθοριστικό τέρμα και ο John Gibson είχε 50 αποκρούσεις στη νίκη των Anaheim επί των Florida. Οι Ducks πέτυχαν δύο γκολ στο power-play φτάνοντας σε δεύτερη συνεχόμενη νίκη. Νωρίτερα μετρούσαν τρεις σερί ήττες απέναντι στους Panthers, περιλαμβανομένης εκείνης με 8-3 στη Φλόρινα τον περασμένο μήνα. Josh Manson και Rickard Rakell βρήκαν επίσης στόχο για τους Anaheim. Οι Panthers έχασαν για δεύτερο σερί ματς παρά το ότι είχαν πολλά περισσότερα σουτ και στις δύο αναμετρήσεις. Vincent Trocheck και Keith Yandle είχαν από ένα γκολ και μία ασίστ για τους Panthers, οι οποίοι αξιοποίησαν μόλις ένα από τα έξι power play. Ο Aleksander Barkov είχε την ασίστ και στα δύο τέρματα των Florida.

Golden Knights 4, Kings 2

Ο William Karlsson πέτυχε δύο γκολ στην πρώτη περίοδο και ο Maxime Lagace είχε 27 επεμβάσεις οδηγώντας τους Vegas στη νίκη επί των Los Angeles. Ο Cody Eakin είχε ένα γκολ και μία ασίστ, ο Alex Tuch βρήκε στόχο σε κενή εστία και ο Reilly Smith έδωσε δύο ασίστ για τους Golden Knights, που βελτιώθηκαν στο 8-1-0 εντός έδρας. Trevor Lewis και Tanner Pearson πέτυχαν από ένα γκολ για τους Los Angeles, οι οποίοι ηττήθηκαν για έκτη φορά σε επτά ματς. Ο τερματοφύλακας των Kings, Jonathan Quick, αποσύρθηκε έχοντας δεχθεί τρία γκολ σε εννέα σουτ στα 11:22 της πρώτης περιόδου. Αυτό ήταν το πέμπτο σερί ματς που ο Quick βγαίνει από τον πάγο.

Νταρτς World Championship: Εύκολα ο Smith

Νταρτς

Ο Jeff Smith στο ντεμπούτο το στο παγκόσμιο πρωτάθλημα του PDC, επικράτησε με 2-0 του Luke Humphries στον προκριματικό γύρο και θα αντιμετωπίσει, στο τελευταίοι παιχνίδι της βραδιάς, τον δις παγκόσμιο πρωταθλητή Gary Anderson

Πατινάζ Skate America: Τραυματισμοί και πόνος στον πάγο

Πατινάζ

Σε αντίθεση με τα προηγούμενα χρόνια το Skate America ήταν ο τελευταίος
αγώνας της σειράς GP… Για ορισμένους ήταν η προσπάθεια επιστροφής, για άλλους η τελευταία ευκαιρία πρόκρισης και για κάποιους μία πρόκληση που έπρεπε να ξεπεραστεί παρά τους τραυματισμούς