Νίκη για Oilers

edmontonoilers-1040x572

Οι Edmonton Oilers μπήκαν στο ματς με τους Devils ως η ομάδα με τα λιγότερα γκολ στο NHL λόγω της έλλειψης παραγωγικότητας στη δεύτερη, τρίτη και τέταρτη γραμμή

Oilers 6, Devils 3

Στη νίκη με 6-3 επί των New Jersey, παίκτες που είχαν δευτερεύοντα ρόλο αναδείχθηκαν σε πρωταγωνιστές. Ο Drake Caggiula πέτυχε το πρώτο του γκολ στην σεζόν. Milan Lucic και Ryan Strome σημείωσαν το δεύτερο προσωπικό τους ενώ λογαριασμό άνοιξε και ο Oscar Klefbom. Οι Oilers (4-7-1) ανάγκασαν τους Devils (9-3-0) να γνωρίσουν την πρώτη εκτός έδρας ήττα τους στην σεζόν. Ο τερματοφύλακας των Oilers, Cam Talbot, σταμάτησε 30 σουτ και έφτασε τις 100 νίκες καριέρας στο NHL.

Predators 5, Ducks 3

Ο Pekka Rinne είχε 35 επεμβάσεις και ο Roman Josi σημείωσε ένα γκολ και έδωσε μία ασίστ με τους Nashville Predators να νικούν τους Anaheim Ducks με 5-3. Οι Nashville (6-5-2) σκόραραν και με τους Scott Hartnell, Matt Irwin, Viktor Arvidsson και P.K. Subban σταματώντας το σερί των δύο ηττών.

Antoine Vermette, Hampus Lindholm και Jakob Silfverberg πέτυχαν τα γκολ των Anaheim (6-6-1) και ο John Gibson σταμάτησε 25 σουτ. Οι Ducks αντέδρασαν στη δεύτερη περίοδο όταν βρέθηκαν πίσω με τρία γκολ ωστόσο δεν μπόρεσαν να βρουν και τον τρόπο να φτάσουν στην ισοφάριση.

Νταρτς World Championship: Εκπληκτικός Lewis και πρόκριση στον δεύτερο γύρο

Νταρτς

Λίγες ώρες μετά από τη νίκη του στον προκριματικό κόντρα στον Βέλγο Kenny Neyens, ο Jamie Lewis πήρε και δεύτερη νίκη με πιο εντυπωσιακό τρόπο, κόντρα στον Jonny Clayton με 3-0 ένα αποτέλεσμα που τον έφερε στον δεύτερο γύρο του θεσμού

Νταρτς World Championship: Στο κυρίως ταμπλό ο Lewis

Νταρτς

Ο Ουαλός αφυπνίστηκε μετά το 0-2 στο πρώτο σετ από τον υπερβολικά ενθουσιώδη Kenny Neyens για να επικρατήσει στη συνέχεια με 2-1 σετ και να περάσει στο κυρίως ταμπλό εκεί όπου θα αντιμετωπίσει τον Jonny Clayton στο τελευταίο παιχνίδι του απογευματινού session

Νταρτς Robert Thornton: “Μην με ξεγράφετε”