Τραυματίας ο Krejci

David+Krejci+Vancouver+Canucks+v+Boston+Bruins+bA1INaa2GHOx

Οι Boston Bruins έθεσαν τον επιθετικό David Krejci στη λίστα τραυματιών και πήραν πίσω τον Zane McIntyre από τους Providence της American Hockey League

Ο Krejci έχασε τα τελευταία έξι ματς της ομάδας λόγω τραυματισμού στη μέση που υπέστη στη νίκη με 6-3 απέναντι στους Vancouver Canucks στις 19 Οκτωβρίου. Ο 31χρονος μετράει ένα γκολ και πέντε ασίστ σε έξι παιχνίδια αυτή την σεζόν.

Οι Edmonton Oilers έστειλαν τον επιθετικό Kailer Yamamoto στους Spokane Chiefs της Western Hockey League. Ο 19χρονος Yamamoto πήρε μέρος σε εννέα ματς με τους Oilers, με απολογισμό τριών ασίστ. Ο πρώτος του πόντος στο NHL σημειώθηκε στις 14 Οκτωβρίου απέναντι στους Ottawa Senators.

Οι Columbus Blue Jackets έθεσαν τον αριστερό winger Matt Calvert στη λίστα τραυματιών και αναμένεται να απουσιάσει για τρεις με τέσσερις εβδομάδες. Ο 27χρονος Calvert χτύπησε στην τρίτη περίοδο του σαββατιάτικου ματς όπου η ομάδα του ηττήθηκε με 5-4 στο shootout από τους Tampa Bay Lightning.

Νταρτς World Championship: Εκπληκτικός Lewis και πρόκριση στον δεύτερο γύρο

Νταρτς

Λίγες ώρες μετά από τη νίκη του στον προκριματικό κόντρα στον Βέλγο Kenny Neyens, ο Jamie Lewis πήρε και δεύτερη νίκη με πιο εντυπωσιακό τρόπο, κόντρα στον Jonny Clayton με 3-0 ένα αποτέλεσμα που τον έφερε στον δεύτερο γύρο του θεσμού

Νταρτς World Championship: Στο κυρίως ταμπλό ο Lewis

Νταρτς

Ο Ουαλός αφυπνίστηκε μετά το 0-2 στο πρώτο σετ από τον υπερβολικά ενθουσιώδη Kenny Neyens για να επικρατήσει στη συνέχεια με 2-1 σετ και να περάσει στο κυρίως ταμπλό εκεί όπου θα αντιμετωπίσει τον Jonny Clayton στο τελευταίο παιχνίδι του απογευματινού session

Νταρτς Robert Thornton: “Μην με ξεγράφετε”