Επιτέλους νίκη για την Ιταλία

9140384-3x2-940x627

Τέλος στο σερί των εννέα ηττών έβαλε η Ιταλία που πήρε δύσκολα τη νίκη με 19-10 επί των Φίτζι στην Κατάνια

Πρωταγωνιστής, ο γεννημένος στην Ιρλανδία, flyhalf Ian McKinley, ο οποίος έγινε ο πρώτος σε διεθνές επίπεδο που έπαιξε με ειδικά κατασκευασμένα γυαλιά. Ο 27χρονος έχασε την όραση από το αριστερό του μάτι σε ένα συμβάν εντός αγωνιστικού χώρου πριν επτά χρόνια, ωστόσο επέστρεψε στη δράση και πήρε το δικαίωμα να αγωνιστεί με την Ιταλία λόγω κατοικίας καθώς αγωνίζεται για τη Benetton.

Ο McKinley μπήκε στο ματς στο 61ο λεπτό στη θέση του Carlo Canna και ευστόχησε στο πέναλτι βοηθώντας την Ιταλία να φτάσει στη νίκη. Ο Canna νωρίτερα ευστόχησε σε τρία πέναλτι, ενώ είχε κι ένα επιτυχημένο conversion στο try του Simone Ferrari. Οι φιλοξενούμενοι, για τους οποίους ο Ben Volavola χτύπησε ένα πέναλτι, είχαν ισοφαρίσει σε 10-10 στο ημίχρονο με τον Leone Nakarawa.

Νταρτς World Championship: Εκπληκτικός Lewis και πρόκριση στον δεύτερο γύρο

Νταρτς

Λίγες ώρες μετά από τη νίκη του στον προκριματικό κόντρα στον Βέλγο Kenny Neyens, ο Jamie Lewis πήρε και δεύτερη νίκη με πιο εντυπωσιακό τρόπο, κόντρα στον Jonny Clayton με 3-0 ένα αποτέλεσμα που τον έφερε στον δεύτερο γύρο του θεσμού

Νταρτς World Championship: Στο κυρίως ταμπλό ο Lewis

Νταρτς

Ο Ουαλός αφυπνίστηκε μετά το 0-2 στο πρώτο σετ από τον υπερβολικά ενθουσιώδη Kenny Neyens για να επικρατήσει στη συνέχεια με 2-1 σετ και να περάσει στο κυρίως ταμπλό εκεί όπου θα αντιμετωπίσει τον Jonny Clayton στο τελευταίο παιχνίδι του απογευματινού session

Νταρτς Robert Thornton: “Μην με ξεγράφετε”