Νίκη της Νέας Ζηλανδίας επί των Barbarians

promo334084080-768x432

Νικηφόρα αρχή έκανε η Νέα Ζηλανδία στην ευρωπαϊκή της περιοδεία καθώς επιβλήθηκε των Barbarians με 31-22 στο Twickenham γιορτάζοντας τα 125 χρόνια από την ίδρυση της ομοσπονδίας ράγκμπι της χώρας

Η ομάδα των Barbarians είχε παίκτες μόνο από το νότιο ημισφαίριο και απέναντι στους παγκόσμιους πρωταθλητές έδειξε τις δυνατότητές της στην επίθεση καθώς προηγήθηκε με 17-10 στο ημίχρονο μπροστά σε 62.500 θεατές. Οι All Blacks χωρίς να εμφανίζονται με τα μεγαλύτερά τους αστέρια είχαν αρχηγό τον καλύτερο παίκτη της χρονιάς το 2016, τον Beauden Barrett, ενώ συνολικά οι παίκτες της μετρούσαν πάνω από 400 συμμετοχές. Η Νέα Ζηλανδία απάντησε εντυπωσιακά στην επανάληψη με τρία tries παίρνοντας τον έλεγχο του ματς.

NHL Ο νόμος του… Κάλγκαρι

NHL

Οι Flames σημείωσαν την τέταρτη νίκη σε πέντε ματς μέσα στο Scotiabank Saddledome επικρατώντας των Blues με 7-4 παίρνοντας παράλληλα τη ρεβάνς για την ήττα πριν 20 ημέρες στο Σεντ Λούις