Νίκη της Αγγλίας επί της Αυστραλίας

promo289916169

Η Αγγλία έφτασε τις πέντε διαδοχικές νίκες επί της Αυστραλίας επικρατώντας με 30-6 στο Twickenham έχοντας τον TMO και τρία tries στα τελευταία οκτώ λεπτά

Κάτω από δύσκολες συνθήκες ήταν κυρίως ένα παιχνίδι τακτικής ωστόσο η Αυστραλία θα πρέπει να αναρωτηθεί πως έχασε με τόσο μεγάλη διαφορά έχοντας κυριαρχήσει στο μεγαλύτερο μέρος του δεύτερου μέρους και δείχνοντας σαφώς πιο επικίνδυνη.

Ο TMO (Television Match Official) ακύρωσε το try του Michael Hooper στο πρώτο μέρος ως offside ενώ μέτρησε εκείνο του Elliot Daly στο 54ο λεπτό με την Αγγλία να παίρνει προβάδισμα με 13-3. Ο ίδιος ωστόσο αποφάσισε να ακυρώσει και το try με το οποίο ο Marika Koroibete θα μπορούσε να ισοφαρίσει 10 λεπτά πριν τη λήξη. Η Αγγλία αξιοποίησε στο έπακρο αυτές τις αποφάσεις με τους Jonathan Joseph, Jonny May και Danny Care σφραγίσουν τη νίκη.

Νταρτς World Championship: Εύκολα ο Smith

Νταρτς

Ο Jeff Smith στο ντεμπούτο το στο παγκόσμιο πρωτάθλημα του PDC, επικράτησε με 2-0 του Luke Humphries στον προκριματικό γύρο και θα αντιμετωπίσει, στο τελευταίοι παιχνίδι της βραδιάς, τον δις παγκόσμιο πρωταθλητή Gary Anderson

Πατινάζ Skate America: Τραυματισμοί και πόνος στον πάγο

Πατινάζ

Σε αντίθεση με τα προηγούμενα χρόνια το Skate America ήταν ο τελευταίος
αγώνας της σειράς GP… Για ορισμένους ήταν η προσπάθεια επιστροφής, για άλλους η τελευταία ευκαιρία πρόκρισης και για κάποιους μία πρόκληση που έπρεπε να ξεπεραστεί παρά τους τραυματισμούς