Μίλησε στο τέλος η Αργεντινή

2573583

Με δύο tries στα τελευταία 10 λεπτά η Αργεντινή επιβλήθηκε 31-15 της εξαιρετικά ανταγωνιστικής Ιταλίας

Το προβάδισμα άλλαξε χέρια εννέα φορές και η Ιταλία ήταν μπροστά με 15-14 στο 60ο λεπτό προτού η Αργεντινή ξεφύγει στα τελευταία 20 λεπτά με τα tries των Marcos Kremer και Joaquin Tuculet φτάνοντας στη δεύτερη νίκη της στη χρονιά.

Ο Sebastian Cancelliere πέτυχε το άλλο try της Αργεντινής στο πρώτο μέρος. Οι πόντοι της Ιταλίας ήρθαν από τα τέσσερα πέναλτι του Carlo Canna και το drop goal του Marcello Violi. Ο Juan Martin Hernandez έκανε το conversion για την Αργεντινή ενώ ο Nicolas Sanchez πέτυχε 13 πόντους με τρία πέναλτι και δύο conversions. Το αήττητο σερί της Αργεντινής επί της Ιταλίας κρατάει από το 2008 ενώ ο Tuculet έφτασε τις 50 συμμετοχές με τους Pumas.

Νταρτς World Championship: Εύκολα ο Smith

Νταρτς

Ο Jeff Smith στο ντεμπούτο το στο παγκόσμιο πρωτάθλημα του PDC, επικράτησε με 2-0 του Luke Humphries στον προκριματικό γύρο και θα αντιμετωπίσει, στο τελευταίοι παιχνίδι της βραδιάς, τον δις παγκόσμιο πρωταθλητή Gary Anderson

Πατινάζ Skate America: Τραυματισμοί και πόνος στον πάγο

Πατινάζ

Σε αντίθεση με τα προηγούμενα χρόνια το Skate America ήταν ο τελευταίος
αγώνας της σειράς GP… Για ορισμένους ήταν η προσπάθεια επιστροφής, για άλλους η τελευταία ευκαιρία πρόκρισης και για κάποιους μία πρόκληση που έπρεπε να ξεπεραστεί παρά τους τραυματισμούς