Winston-Salem Open: “Λύγισαν” τα φαβορί

Ο Julien Benneteau απέκλεισε τον νούμερο δύο του ταμπλό Pablo Carreno Busta, ενώ και ο Horacio Zeballos άφησε εκτός διοργάνωσης τον Fernando Verdasco… Έκπληξη και από τον Βόσνιο Damir Dzumhur, ο οποίος κέρδισε τον Gilles Simon

Από τους παραπάνω γλίτωσε ο νούμερο ένα του ταμπλό Roberto Bautista Agut, με τον Ισπανό να μην αντιμετωπίζει προβλήματα απέναντι στον Σέρβο Dusan Lajovic επικρατώντας με 6-4, 6-3. Στους “16” θα βρει μπροστά του τον Μάρκο Παγδατή που την Δευτέρα ξεπέρασε την αντίσταση του Τσέχου Jiri Vesely.

Την πρόκριση στον τρίτο γύρο εξασφάλισε και ο νούμερο τρία του ταμπλό John Isner, ο οποίος χρειάστηκε να κάνει την ανατροπή στο παιχνίδι με τον Ρώσο Andrey Kuznetsov κερδίζοντας με 2-6, 7-6(5), 6-3.

Αποτελέσματα- Δεύτερος Γύρος

Τρίτη 22 Αυγούστου

Roberto Bautista Agut (Ισπανία) – Dusan Lajovic (Σερβία) 6-4, 6-3

(6) Steve Johnson (ΗΠΑ) – Yen Hsun Lu (Ταϊπέι) 6-4, 6-3

(3) John Isner (ΗΠΑ) – Andrey Kuznetsov (Ρωσία) 2-6, 7-6(5), 6-3

Julien Benneteau (Γαλλία) – (2) Pablo Carreno Busta (Ισπανία) 7-6(5), 6-7(5), 6-3

(14/WC) Borna Coric (Κροατία) – Donald Young (ΗΠΑ) 4-6, 6-4, 6-2

Horacio Zeballos (Αργεντινή) – (8) Fernando Verdasco (Ισπανία) 3-6, 7-5, 6-4

(WC) Taylor Fritz (ΗΠΑ) – (10) Yuichi Sugita (Ιαπωνία) 6-3, 6-2

(Q) Kyle Edmund (Μ.Βρετανία) – (15) Daniil Medvedev (Ρωσία) 2-6, 6-2, 7-6(6)

Damir Dzumhur (Βοσνία) – (9) Gilles Simon (Γαλλία) 6-4, 1-6, 6-2

(13) Hyeon Chung (Κορέα) – Andrey Rublev (Ρωσία) 5-7, 6-1, 6-1

Carlos Berlocq (Αργεντινή) – (11) Viktor Troicki (Σερβία) 3-6, 6-1, 6-2

(Q) Marton Fucsovic (Ουγγαρία) – (17) Joao Sousa (Πορτογαλία) 6-3, 3-6, 6-1

Andreas Seppi (Ιταλία) – (12) Alja Bedene (Μ. Βρετανία) 6-4, 7-5

(7) Paolo Lorenzi (Ιταλία) – Thiago Monteiro (Βραζιλία) 2-6, 6-4, 6-4

Πρόγραμμα-Τρίτος Γύρος

Τετάρτη 23 Αυγούστου

Κεντρικό Κορτ (22:00)

(6) Steve Johnson (ΗΠΑ) – Carlos Berlocq (Αργεντινή)
(1) Roberto Bautista Agut (Ισπανία) – Μάρκος Παγδατής (Κύπρος)

Όχι πριν τις 03:00

(3) John Isner (ΗΠΑ) – (14/WC) Borna Coric (Κροατία)

Κορτ 2 (22:00)

(Q) Kyle Edmund (Μ. Βρετανία) – (Q) Marton Fucsovics (Ουγγαρία)
(WC) Taylor Fritz (ΗΠΑ) – (7) Paolo Lorenzi (Ιταλία)
(13) Hyeon Chung (Ν.Κορέα) – Julien Benneteau (Γαλλία)

Κορτ 3 (22:00)

Horacio Zeballos (Αργεντινή) – Damir Dzumhur (Βοσνία)
Andreas Seppi (Ιταλία) – Jan Lennard Struff  (Γερμανία)

Νταρτς Paul Lim: “Μια απίστευτη νύχτα”

Νταρτς

O μεγάλος πρωταγωνιστής της πέμπτης ημέρας του παγκοσμίου πρωταθλήματος τόνισε ότι το κοινό του Ally Pally έπαιξε καθοριστικό ρόλο για τη νίκη του, ενώ υπογράμμισε ότι δυσκολεύτηκε αρκετά, αλλά βρήκε την αντοχή και το σθένος για να φτάσει στην πρόκριση

Νταρτς World Championship: Εκπληκτικός Lewis και πρόκριση στον δεύτερο γύρο

Νταρτς

Λίγες ώρες μετά από τη νίκη του στον προκριματικό κόντρα στον Βέλγο Kenny Neyens, ο Jamie Lewis πήρε και δεύτερη νίκη με πιο εντυπωσιακό τρόπο, κόντρα στον Jonny Clayton με 3-0 ένα αποτέλεσμα που τον έφερε στον δεύτερο γύρο του θεσμού

Copyright © 2018 Other Sports News. All rights Reserved.