Πρεμιέρα με Σάκκαρη και Murray

H Ελληνίδα τενίστρια αντιμετωπίζει στον πρώτο γύρο την Τσέχα Katerina Siniakova στην τρίτη αναμέτρηση του κορτ 15 με στόχο την επανάληψη της περσινής επιτυχίας της…Στο κεντρικό κορτ θα αγωνιστεί ο νούμερο 1 στον κόσμο Andy Murray κόντρα στον Alexander Bublik από το Καζακστάν…Το μενού της πρεμιέρας περιλαμβάνει τις αναμετρήσεις του Stan Wawnrinka με τον Ρώσο Daniil Medvedev, αλλά και του Rafa Nadal κόντρα στον Αυστραλό John Milman

Η Μαρία Σάκκαρη θα αντιμετωπίσει την μίνι έκπληξη της περσινής διοργάνωσης, καθώς η Katerina Siniakova είχε καταφέρει να φτάσει μέχρι τον τρίτο γύρο έχοντας αποκλείσει την Γαλλίδα Pauline Parmentier (6-4, 7-5), την επίσης Γαλλίδα Caroline Garcia (4-6, 6-4, 6-1), ενώ η πορεία της είχε σταματήσει πάνω στην Πολωνή και νούμερο 3 του ταμπλό Agnieszka Radwanska (3-6, 1-6).

Στόχος της Σάκκαρη δεν είναι άλλος από το να κάνει ό,τι και πέρσι όπου και είχε πάρει την πρόκριση επικρατώντας της Κινέζας Saisai Zheng με 6-3, 6-2, για να λυγίσει στον δεύτερο γύρο από την Venus Williams (5-7, 6-4, 3-6) μετά από μία εξαιρετική εμφάνιση.

Από την “πρώτη” του φετινού Wimbledon ξεχωρίζει η αναμέτρηση του νούμερο 1 στον κόσμο και κάτοχο του τίτλου, Andy Murray, ο οποίος θα κληθεί να ξεπεράσει το εμπόδιο του Alexander Bublik από το Καζακστάν ένα παιχνίδι το οποίο θα διεξαχθεί στο κεντρικό κορτ και θα ξεκινήσει στις 15:00.

Το τελευταίο παιχνίδι του κεντρικού κορτ θα φιλοξενήσει τον Stan Wawrinka ο οποίος θα αντιμετωπίσει τον Ρώσο Daniil Medvedev. Στο κορτ 1 πρεμιέρα θα κάνει η Venus Williams που θα παίξει κόντρα στην Βελγίδα Elise Mertens (15:00), ενώ αμέσως μετά θα ακολουθήσει ο αγώνας του Rafael Nadal απέναντι στον Αυστραλό John Millman.

Στο τελευταίο παιχνίδι του κορτ 3 η νικήτρια του Roland Garros, Jelena Ostapenko θα αγωνιστεί κόντρα στην Aliaksandra Sansovich, από τη Λευκορωσία, ενώ στο κορτ 12 ο  νούμερο 9 του ταμπλό Kei Nishikori θα παίξει απέναντι στον Ιταλό Marco Cecchinato.

Wimbledon-Day 1

Κεντρικό Κορτ (15:00)

Άνδρες
(1) Andy Murray (Μ.Βρετανία) – Alexander Bublik (Καζακστάν)
Γυναίκες
Johanna Larson (Σουηδία) – (11) Petra Kvitova (Τσεχία)
Άνδρες
Daniil Medvedev (Ρωσία) – (5) Stan Wawrinka (Ελβετία)

Κορτ 1 (15:00)

Γυναίκες
Elise Mertens (Βέλγιο) – (10) Venus Williams (ΗΠΑ)
Άνδρες
(4) Rafael Nadal (Ισπανία) – John Millman (Αυστραλία)
Γυναίκες
(6) Johanna Konta (Μ.Βρετανία) – Su Wei Hsieh (Κινέζικη Ταϊπέι)

Κορτ 2 (13:30)

Άνδρες 
(12) Jo-Wilfried Tsonga (Γαλλία) – Cameron Norrie (Μ. Βρετανία)
Γυναίκες
Marina Erakovic (Ν. Ζηλανδία) – (2)Simona Halep (Ρουμανία)
Άνδρες 
Philipp Kohlschreiber (Γερμανία) – (7) Marin Cilic (Κροατία)
Γυναίκες
Marya Zanevska (Βέλγιο) – Heather Watson (Μ.Βρετανία)

Κορτ 3 (13:30)

Άνδρες
(20) Νικ Κύργιος (Αυστραλία) – Pierre Hugues Herbert (Γαλλία)
Γυναίκες
Ashleigh Barty (Αυστραλία) – (4) Elina Svitolina (Ουκρανία)
Άνδρες 
(21) Ivo Karlovic (Κροατία) – Aljaz Bedene (Μ. Βρετανία)
Γυναίκες
(13) Jelena Ostapenko (Λετονία) – Aliaksandra Sansovich (Λευκορωσία)

Κορτ 12 (13:30)

Γυναίκες
Nao Hibino (Ιαπωνία) – (17) Madison Keys (ΗΠΑ)
Άνδρες 
(9) Kei Nishikori (Ιαπωνία) – Marco Cecchinato (Ιταλία)
Γυναίκες 
(8) Dominika Cibulkova (Σλοβακία) – Andrea Petkovic (Γερμανία)
Άνδρες 
(26 )Steve Johnson (ΗΠΑ) – Nicolas Kicker (Αργεντινή)

Κορτ 18 (13:30)

Γυναίκες
Beatriz Haddad Maia (Βραζιλία) – Laura Robson (Μ. Βρετανία)
Άνδρες
(31) Fernando Verdasco (Ισπανία) – Kevin Anderson (Ν. Αφρική)
Άνδρες
Marton Fucsovics (Ουγγαρία) – Gilles Muller (Λουξεμβούργο)

Κορτ 4 (13:30)

Άνδρες
Rogerio Dutra Silva (Βραζιλία) – Benoit Paire (Γαλλία)
Άνδρες 
Peter Gojowczyk (Γερμανία) – Marius Copil (Ρουμανία)
Γυναίκες 
Ying-Ying Duan (Κίνα) – Ana Bogdan (Ρουμανία)

Κορτ 5 (13:30)

Άνδρες
Andrey Kuznetsov (Ρωσία) – (30)Karen Khachanov (Ρωσία)
Άνδρες
Norbert Gombos (Σλοβακία) – Andreas Seppi (Ιταλία)
Γυναίκες
Madison Brengle (ΗΠΑ) – Richel Hogenkamp (Ολλανδία)
Γυναίκες
Marketa Vondrousova (Τσεχία) – Shuai Peng (Κίνα)

Κορτ 6 (13:30)

Άνδρες
Simone Bolelli (Ιταλία) – Yen Hsun Lu (Κινέζικη Ταϊπέι)
Γυναίκες
(26) Mirjana Lucic Baroni (Κροατία) – Carina Witthoeft (Γερμανία)
Άνδρες
Jiri Vesely (Τσεχία) – Illya Marchenko (Ουκρανία)

Κορτ 7 (13:30)

Άνδρες 
Denis Shapovalov (Καναδάς) – Jerzy Janowicz (Πολωνία)
Γυναίκες
(22) Barbora Strycova (Τσεχία) – Veronic Cepede Royg (Παραγουάη)
Άνδρες
Lukas Rosol (Τσεχία) – Henri Laaksonen (Ελβετία)

Κορτ 8 (13:30)

Γυναίκες
Camila Giorgi (Ιταλία) – Alize Cornet (Γαλλία)
Άνδρες
Julien Bennetau (Γαλλία) – Sergiy Stakhovsky (Ουκρανία)
Άνδρες
Damir Dzumhur (Βοσνία) – Renzo Olivo (Αργεντινή)
Γυναίκες
Donne Vekic (Κροατία) – Natalia Vikhlyantseva (Ρωσία)

Κορτ 9 (13:30)

Άνδρες
Carlos Berlocq (Αργεντινή) – Nikoloz Basilashvili (Γεωργία)
Γυναίκες 
Sara Sorribes Tormo (Ισπανία) – Naomi Osaka (Ιαπωνία)
Γυναίκες
(21) Caroline Garcia (Γαλλία) – Jana Cepelova (Σλοβακία)
Άνδρες
Facundo Bagnis (Αργεντινή) – Radu Albot (Μολδαβία)

Κορτ 11 (13:30)

Άνδρες
Thomas Fabiano (Ιταλία) – (24)Sam Querrey (ΗΠΑ)
Γυναίκες
Francesca Schiavone (Ιταλία) – Mandy Minella (Λουξεμβούργο)
Άνδρες 
Viktor Toricki (Σερβία) – Florian Mayer (Γερμανία)
Γυναίκες
Francoise Abanda (Καναδάς) – Kurumi Nara (Ιαπωνία)

Κορτ 14 (13:30)

Άνδρες 
Joao Sousa (Πορτογαλία) – Dustin Brown (Γερμανία)
Άνδρες
Malek Jaziri (Τυνησία) – (14)Lucas Pouille (Γαλλία)
Γυναίκες
Naomi Broady (Μ. Βρετανία) – Irina Camelia Begu (Ρουμανία)
Γυναίκες 
Sabine Lisicki (Γερμανία) – (27)Ana Konjuh (Κορατία)

Κορτ 15 (13:30)

Γυναίκες
Aryna Sabalenka (Λευκορωσία) – Irina Khromacheva (Ρωσία)
Άνδρες
Andreas Haider Maurer (Αυστρία) – (18) Roberto Bautista Agut (Ισπανία)
Γυναίκες 
Katerina Siniakova (Τσεχία) – Μαρία Σάκκαρη (Ελλάδα
Γυναίκες 
Jennifer Brady (ΗΠΑ) – Danka Kovinic (Μαυροβούνιο)

Κορτ 16 (13:30)

Άνδρες
Thiago Monteiro (Βραζιλία) – Andrew Whittington (Αυστραλία)
Γυναίκες
Kristyna Pliskova (Τσεχία) – (31) Roberta Vinci (Ιταλία)
Άνδρες
Tommy Haas (Γερμανία) – Ruben Bemelmans (Βέλγιο)
Γυναίκες
(15) Elena Vesnina (Ρωσία) – Anna Blinkova (Ρωσία)

Κορτ 17 (13:30)

Γυναίκες
Kai Chen Chang (Κινέζικη Ταϊπέι) – Qiang Wang (Κίνα)
Άνδρες
Donald Young (ΗΠΑ) – Denis Istomin (Ουζμπεκιστάν)
Άνδρες 
Dmitry Tursunov (Ρωσία) – (28) Fabio Fognini (Ιταλία)
Γυναίκες 
Yulia Putintseva (Καζακστάν) – (18) Anastasija Sevastova (Λετονία)

Όχι πριν τις 19:00
Victoria Azarenka (Λευκορωσία) – Catherine Bellis (ΗΠΑ)
(25) Carla Suarez Navarro (Ισπανία) – Eugenie Bouchard (Καναδάς)

Νταρτς World Championship: Εύκολα ο Smith

Νταρτς

Ο Jeff Smith στο ντεμπούτο το στο παγκόσμιο πρωτάθλημα του PDC, επικράτησε με 2-0 του Luke Humphries στον προκριματικό γύρο και θα αντιμετωπίσει, στο τελευταίοι παιχνίδι της βραδιάς, τον δις παγκόσμιο πρωταθλητή Gary Anderson

Πατινάζ Skate America: Τραυματισμοί και πόνος στον πάγο

Πατινάζ

Σε αντίθεση με τα προηγούμενα χρόνια το Skate America ήταν ο τελευταίος
αγώνας της σειράς GP… Για ορισμένους ήταν η προσπάθεια επιστροφής, για άλλους η τελευταία ευκαιρία πρόκρισης και για κάποιους μία πρόκληση που έπρεπε να ξεπεραστεί παρά τους τραυματισμούς

Copyright © 2017 Other Sports News. All rights Reserved.