Στον τρίτο γύρο η Kasatkina

Daria+Kasatkina+2017+French+Open+Day+Three+Uc-oKjeCJtNx

Η 20χρονη Ρωσίδα ξεπέρασε το εμπόδιο της Marketa Vondrousava με 7-6(1), 6-4 παίρνοντας το εισιτήριο για τον τρίτο γύρο του Γαλλικού Όπεν

Η Ρωσίδα αν και βρέθηκε πίσω με break με το ξεκίνημα της αναμέτρησης από την 17χρονη Τσέχα, κατάφερε να ξαναμπεί στο σετ ισοφαρίζοντας σε 2-2. Kasatkina και Vondrousava κράτησαν το σερβίς τους μέχρι το τέλος του σετ το οποίο οδηγήθηκε στο tie break. Εκεί η 20χρονη ήταν καταιγιστική παίρνοντας προβάδισμα με 5-0 για να φτάσει στο 7-1 και το 1-0. Στο δεύτερο σετ οι δύο παίκτριες δυσκολεύτηκαν αρκετά για να κρατήσουν το σερβίς τους με την Kasatkina να κάνει τρία break, έναντι δύο της Vondrousava φτάνοντας στο 6-4 και την πρόκριση για τον τρίτο γύρο του Roland Garros κάτι που έχει κάνει και πέρσι. Η επόμενη αντίπαλος της Kasatkina θα προκύψει από την αναμέτρηση Simona Halep κόντρα στην Γερμανίδα Tatjana Maria.

NHL Ο νόμος του… Κάλγκαρι

NHL

Οι Flames σημείωσαν την τέταρτη νίκη σε πέντε ματς μέσα στο Scotiabank Saddledome επικρατώντας των Blues με 7-4 παίρνοντας παράλληλα τη ρεβάνς για την ήττα πριν 20 ημέρες στο Σεντ Λούις