Οι Wild εγκλώβισαν τους πρωταθλητές σκοράροντας έξι φορές

Με 3/4 Power Play Goals και βρίσκοντας στόχο και στις τρεις περιόδους, οι Wild επικράτησαν των Penguins με 6-2 σημειώνοντας την δεύτερη συνεχόμενη νίκη τους...Μεγάλη νίκη για τους Blue Jackets μέσα στην έδρα των Lightning…Τρίτη σερί ήττα για τους Bruins

Μία από την καλύτερη εμφάνιση στη σεζόν σημείωσαν οι Wild, οι οποίοι μέσα στο κατάμεστο από 20.000 θεατές Xcel Energy Center επικράτησαν των πρωταθλητών με 6-2. Οι γηπεδούχοι έβαλαν σε πίεση από την αρχή της αναμέτρησης τους Penguins σκοράροντας δις μέσα στα πρώτα οκτώ λεπτά, ενώ το σκορ στο τέλος του δεύτερου 20λεπτου ήταν ήδη 5-1. «Ήταν μια πολύ μεγάλη νίκη για μας», θα πει μετά το τέλος του αγώνα ο τεχνικός των Wild, Bruce Boudreau. Οι Wild έκαναν το 2/2 εντός έδρας μέσα σε δύο ημέρες και πλέον βρίσκονται στην τρίτη θέση της Central Division πλησιάζοντας τους Blues. Από τα παιχνίδια της Παρασκευής ξεχώρισε η νίκη των Blue Jackets μέσα στην έδρα των Lightning με 5-3, ενώ αντίθετα οι Bruins δεν τα κατάφεραν ούτε απέναντι στους Flames από τους οποίους ηττήθηκαν εντός έδρας με 2-1.