Δυο χρυσά και δυο ασημένια μετάλλια για τη χώρα μας!

Untitled15

Εξαιρετική εμφάνιση από την εθνική ομάδα ρόλερσκι στους αγώνες που πραγματοποιήθηκαν στη Σερβία

Με τέσσερα μετάλλια επέστρεψε η εθνική ομάδα του ρόλλερσκι από την Σερβία όπου πραγματοποιήθηκαν αγώνες στην μνήμη του αδικοχαμένου Amar Garibovic. Τα «χρυσά» παιδιά Γιώργος Παπάσης και Ευθυμία Τούπου τερμάτισαν στην πρώτη θέση στα αγώνισμα του σπριντ (250μ), ενώ κατέκτησαν από ένα ασημένιο μετάλλιο στο αγώνισμα της απόστασης (10χλμ) στις αντίστοιχες κατηγορίες Εφήβων και Νεανίδων.

Στο σπριντ οι αθλητές μας από την προκριματική φάση έδειξαν ότι θα πρωταγωνιστήσουν αφού είχαν τους καλύτερους χρόνους στην κατηγορίας τους και επευφημήθηκαν από τους εκατοντάδες θεατές που παρακολουθούσαν τους αγώνες. Στο αγώνισμα της απόστασης (10 χλμ) η διαδρομή ήταν ιδιαίτερα επίπονη και οι αθλητές μας δεν άντεξαν τις επιθέσεις των αντιπάλων τους με αποτέλεσμα να χάσουν τις πρώτες θέσεις. Στους συγκεκριμένους αγώνες συμμετείχαν 60 αθλητές από 6 χώρες (Σερβία, Κροατία, Σλοβενία, Ελλάδα, Βοσνία και Ρουμανία).